Kviečiame visus rugsėjo 23 d. švęsti Radhaštamį kartu su JDM A. Č. Bhaktivedantos Svamio Prabhupados mokiniu JM Sankaršan das Adhikari.

8:00-9:30 Paskaita (JM Sankaršan das Adikari)
9:30-10:00 Kirtanas
10:00-11:00 Abhišeka
11:30-12:00 Pušpandžali
12:00-12:30 Aratis
12:30 Prasadas
15:00 Harinama

_______________________________

Radhaštamis yra diena, kai minimas Šrimati Radharani apsireiškimas. Ji yra iškiliausia Krišnos bhaktė, moteriškasis Absoliučios Tiesos aspektas ir Krišnos dvasinė energija.

Aukščiausia tiesa turi ir vyrišką, ir moterišką aspektus. Kaip saulė ir saulės šviesa įprasmina viena kitą. Vyriški ir moteriški Aukščiausiosios Būtybės aspektai pasirodo kartukaip Višnu ir Lakšmi, Rama ir Sita, Krišna ir Radharani.

Krišnos vaikystės žaidimuose Vrindavane Radharani buvo Jo moteriškas atitikmuo. „Šrimad Bhagavatam“ ir šešių Vrindavano Gosvamių knygos pasakoja, kaip Krišna su Radharani amžinai mėgaujasi vienas kito draugija ir nuolat planuoja susitikti.

Šrila Prabhupada savo „Šrimad Bhagavatam“ komentareįspėja, kad nors Krišnos ir Radharani santykiai gali atrodyti kaip romantiški jaunų berniukų ir mergaičių santykiai, jie yra visiškai transcendentiniai; turi būti tam tikros dvasinės sąlygos norint tinkamai juos suprasti. Dešimtosios giesmės apibendrinimo studijoje, knygoje „Krišna, Aukščiausias Dievo Asmuo“, Šrila Prabhupada rekomenduoja Krišnos trokštančiam bhaktui prieš gilinantis intymias, konfidencialias pramogas, randamas dešimtojoje giesmėje, nuodugniai išstudijuoti pirmąsias devynias „Bhagavatam“ giesmes, kuriose pabrėžiama Dievo didybė ir Jo dieviškoji energija.

Radharani taip pat pasirodo Hare Krišna mantroje kaip „Harė“, žodžio „Hara“ šauksmininko forma. „Hara“ yra moteriška Hari, kito Krišnos vardo, forma. Jos vardas mantroje pasirodo prieš Krišną, nes ji žinoma dėl savo gailestingos prigimties; Krišnos bhaktai kreipiasi į ją prieš prisiartindami prie Jo.

Šią dieną bhaktai pasninkauja iki vidurdienio.