Prabhupados knygos

Jau būdamas garbingo amžiaus, per dvylika metų Srila Prabhupada su paskaitomis keturiolika kartų apkeliavo planetą, pabuvojo šešiuose kontinentuose. Nepaisant to, kad buvo labai užimtas, Šrila Prabhupada visą laiką daug rašė. Jo raštai sudaro ištisą Vedų filosofijos, religijos, literatūros bei kultūros biblioteką.
Prabhupados knygos elektroniniu formatu
Perdžiūvusioje materializmo dykynėje, “Kelionė į savęs atradimą” siūlo garantuotą kelią į aukštesnio dvasinio susivokimo oazę. Šiuose trisdešimt viename rašinyje ir informatyviame pokalbyje A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada atskleidžia, kaip Vedinė literatūra ir mantros meditacijos technikos gali mums padėti išspręsti visus asmeninius ir socialinius konfliktus, ateiti į nuolatinės ramybės ir palaimos būseną ir patenkinti amžiną sielos troškimą tobulėti.
Šis S. Prabhupados straipsnių rinkinys perteikia žinias apie sielą ir bhakti – jogos praktiką.
Per interviu, paskaitas, rašinius ir laiškus, šioje knygoje autorius kalba apie jogos praktiką šiuolaikiniame amžiuje.
Knygoje nagrinėjamos tokios temos, kaip karma, reinkarnacija, super – sąmonė, kaip pasirinkti dvasinį mokytoją, Krišna, Kristus bei dvasiniai nūdienos socialinių bei ekonominių problemų sprendimo būdai.
Gyvenimo prasmės paieškos jauną amerikietį, taikos korpuso darbuotoją, nubloškia į senovinį Vakarų Bengalijos miestą. Ten, mažoje bambukinėje pašiūrėje jis randa mokytoją, galintį atsakyti jam į visus klausimus, kurie jam kada nors rūpėjo.
Ši knyga pasakoja istoriją apie nepaprastą asmenybę ir nepaprastus jos laimėjimus. Ta asmenybė – A. Č. Bhaktivedanta Svamis Prabhupada: filosofas, mokslininkas, religinias vadovas, šventasis. Didžiausias jo laimėjimas yra revoliucinis amžinosios dvasinės Indijos kultūros perkėlimas į dvidešimto amžiaus Ameriką.
„Skaitant jo gyvenimo istoriją, skaitytoją priblokš Šrilos Prabhupados savybės: valios jėga, neapsimestinis nuolankumas ir gilus dvasingumas… Šrilos Prabhupados gyvenimas, kaip matyti iš šios knygos puslapių, įkūnijo jo paties puoselėjamą idealą, idealą, kurio turėtų siekti žmogus. Visuotinės veidmainystės ir cinizmo amžiuje, jo gyvenimas yra retas ir taip reikalingas mums pavyzdys.”-
Dr. J. Stillson Judah Profesorius emeritas Ramiojo vandenyno religijotyros instituto religijos istorijos dėstytojas
Kitos knygos suteikiančios žinių apie Krišnos Sąmonę, vaišnavizmą ir Vedų išmintį
Knygos pavadinimas kalba pats už save -ji ragina mus būti Iaimingais.
Kaip tapti laimingu? Laimė būtinai aplanko žmogų, kuris suvokia, kad reikia neatidėliojant studijuoti savo gyvenimo dėsningumus.
Dažnai mus lydintys įvykiai atrodo atsitiktiniai. Šie “atsitiktinumai” gali kartotis daugelį metų. Pavyzdžiui, daug žmonių kenčia dėl savo vienišumo, dėl to, kad jų nesupranta aplinkiniai. Neturėdami atitinkamų žinių, jie
kankjnasi ir laukia kokio nors stebuklo. Su tuo negalima taikytis.
Žmogaus gyvenimas taps laimingesnis ir įdomesnis, jeigu jis įsisąmonins, kad atsitiktinumų šiame pasaulyje nėra, ir nuspręs, kad vardan savo gerovės reikia keisti save. Jeigu po tokio sprendimo daugelio
žmonių patikrintas žinojimas iš tikrųjų pritaikomas praktikoje, tai sėkmės netenka ilgai laukti. Iš kitos pusės, vargu ar galima greitai ištaisyti padėtį, manant, kad visos mūsų nesėkmės yra laikinos.
Paanalizuokime savo gyvenimą. Mes galbūt sugebėsime pastebėti kokias nors klaidas savo bendravime su artimais žmonėmis, savo pasaulėžiūroje. Tokia savianalizė atskleis dėsningumus, į kuriuos mes turime atsižvelgti, siekdami būti Iaimingais. Nekreipiant įjuos dėmesio, padėti pačiam sau bus daug sunkiau, ar ne
taip, mielas skaitytojau?
Daugelį būsimų problemų gali numatyti astrologija. Pavyzdžiui, jau pagal gimimo laiką galima spręsti, kiek žmogui seksis laikytis dienos režimo. Jeigu jis gimė ryte, vadinasi, laikas jį palaimino sėkmingai laikytis dienos režimo. Toks žmogus ryte keliasi labai lengvai ir šiuo paros metu būna aktyviausias.
Dieną gimęs žmogus aktyviausias dieną. Tai irgi neblogai. Vakare gimęs žmogus rytais būna apsunkęs, dieną jis irgi nerodo didelio aktyvumo ir atkunta tik vakare. Tai labai trukdo laikytis dienos režimo. Jeigu žmogus gimsta pirmoje nakties pusėje, jo energija pasireiškia naktimis, kas jau visai nepriimtina. Taip atsirado žmonių skirstymas į “pelėdas” ir “vyturius”. Dar yra žmonės, kurie nepriklauso nei tiems, nei tiems. Šis skirstymas parodo, koks buvo mūsų santykis su laiku praeituose gyvenimuose, kuris visada atsispindi gimimo datoje. Pasirodo, kad tie, kurie gimė ryte, dieną ir antroje nakties pusėje, paprastai lengvai prisitaiko prie laiko nustatyto dienos režimo. Gimusieji kitu metu turi didelių sunkumų. Vedos sako, kad nežiūrint į visus sunkumus, reikia įprasti anksti gultis ir keltis.
Jokia paslaptis, kad daugumai žmonių vedybinis gyvenimas nėra nusisekęs. O jeigu šeimoje nėra laimės, sutikite, kad jos nepakeis net ir labai sėkminga veikla. Dažnai problemos su artimais žmonėmis atima visas jėgas ir trukdo siekti numatytų tikslų. Net labai atsakingai užsiimdamas tobulėjimo praktika, žmogus toli gražu ne visada įstengia susitvarkyti šeimyninius santykius. Dar daugiau, kai tik atsiranda noras juos pagerinti, tie santykiai dar labiau pagenda ir netgi visai išyra.
Tai nesenstančios problemos, ir daugelis mokytų pasaulio žmonių skiria joms daug dėmesio. Vedinė išmintis ir šiuo atveju pateikia originalų, neturintį analogų, šeimyninių problemų atsiradimo paaiškinimą: pasirodo, mes patys jas susikuriame. Vedos nurodo ir jų sprendimo būdus. Neturint žinių apie tai, kaip išsirinkti gyvenimo palydovą ir kaip su juo sukurti tikrai laimingą šeimą, mūsų viltys atrasti santuokinę laimę prilygsta
neapsiplunksnavusio jauniklio iliuzijoms. Reikalas tas, kad būtent vedybiniame gyvenime mes atidirbame savo blogiausią karmą.
Šios knygos tikslas yra perteikti patirtį bei suteikti daugiau žinių, kaip tarnauti Šrimati Tulasi devi.