Karatalai

Mes gyvename erdvėje, užpildytoje skirtingų garsų. Kaimynų triukšmas, šniokščiantys automobiliai, nesibaigiantis mobiliųjų telefonų skambėjimas, įvairiausi triukšmai – visa tai kiekvieną sekundę įsiveržia į mūsų gyvenimą. Mes bendraujame garsu, per kurį išreiškiame jausmus, įtakojame, laiminame ar piktinamės. Kai kurie garsai mus žavi, o kai kurie kelia šiurpulį. Tačiau yra garsų, kurie gali išvalyti mintis. Tai apima, pavyzdžiui, varpo skleidžiamą garsą. Iš varpo sklindančios vibracijos ne tik suteikia aiškumo ir džiaugsmo protui, bet ir geba gydyti ligas. Eksperimentiškai įrodyta, kad gripas, geltos virusai žūva, neatlaikydami varpo „terapijos“.

Pasaulyje yra įrankis, vadinamas karatalais. Išvertus iš sanskrito kalbos, „kara“ reiškia ranką, o „tala“ – ritmiška struktūra. Tačiau karatalai yra ne tik rankinis ritmo įrankis. Tai yra dieviškasis instrumentas, ir senovės Vedų tekstuose jo didybė apibūdinama taip:

mrityu jaeya samana jayyam
tat kikaras kapi sukha jayyam
srutveti durat karatala shabdat
sakirtaka te khalu yopayanti

„Aš nugalėsiu Mirtį, nugalėsiu Jamaradžą ir laimingai nugalėsiu visus jo tarnus (Yamadutas). Iš tolo girdėdami karatalų garsą, nei Mirtis, nei Yamaraja, nei jo tarnai tikrai negalės priartėti prie to, kuris atlieka šį kirtaną. ”

Norint išmokti, paprašykite palaiminimų

Taigi karatalai nėra tik įrankis, jie tiesiogine prasme yra ginklas, saugantis subtilioje plotmėje, savo vibracija sunaikinantis sąmonei nepalankų foną. Karatalai yra tokie nuostabūs, kad jiems grojant pažadinama viena iš dieviškųjų energijų, kuri vadinama mohini šakti – stebuklo energija. Norint išmokti teisingai groti karatalais, būtina gauti jų globėjo palaiminimą. Vedos sako, kad toks globėjas yra Sudevi, jauna mergina auksine oda, dėvinti drabužius, kurie panašūs į koralų spalvą. Kol neturimeryšio ar supratimo, kas yra Sudevi, reiktų paprašyti dvasinio mokytojo palaiminimų.karatalai asta sakhi

Funkciniu požiūriu karatalai sukuria turtingą ritmo modelį, tačiau tai nėra pagrindinis dalykas. Sudevi įgūdžių esmė yra ta, kad ji groja, norėdama tarnauti Šri Krišnai ir Šri Radhai (dieviškoji pora), o karatalai galės pilnai pasireikšti tik tuo atveju, jei galėsime perimti šią nuotaiką.

Norint išmokti groti karatalais labai svarbu asmuo, mokantis gerai groti karatalais. Bhakti praktika apima Dievo vardų kartojimą kartu su muzikos instrumentais. Tai vadinama kirtanu. Geras karatalistas yra ne tik muzikantas, kuris mikliai gali pereiti nuo vieno talo (ritmo) prie kito talo. Visų pirma, tai žmogus, įkvėptas būti visos kirtanos grupės dalimi, o ne vienišas solistas. Ir jei toks žmogus pasirodo, tai stebuklingu būdu jo rankose esantys karatalai gali skambėti kaip iškilmingas gongas, švelnus varpas ar net kaip paukščio giesmė … Karatalai mistiškai įgyja gebėjimą perduoti emocijas. Kai kirtanos dalyviai vienodai trokšta padėti vienas kitam dvasinės praktikos metu, pats Viešpats duoda jiems viską, ko reikia, kad auka Jam būtų visokeriopa.

Kaip išsirinkti karatalus?

Reikėtų pažymėti, kad aukštos kokybės karatalai gaminami iš balto vario, abi plokštės yra sureguliuotos tuo pačiu tonu. Jei jie skiriasi derinimu ir tonu, atsiras nemalonus garsas. Todėl būtina labai kruopščiai atrinkti karatalus. Renkantis instrumentą, reikia nepamiršti, kad „sunkūs“ karatalai turi žemą garsą, o „lengvi“ – aukštą garsą:

  • nerekomenduojama pirkti storų karatalų, t. Y. Su didelėmis plokščių sienomis. Neturėtų būti pažeistas išorinis diskų kraštai;
  • įsitikinkite, kad pataikę geri karatalai skleidžia ilgą garsą: kuo ilgesnis garsas, tuo garsesnis instrumentas;
  • kiekvienas cimbolas turi skleisti garsą, identišką jo porai.

Kaip išgauti garsus?

karatalai

Kaip tai padaryti teisingai – atsitrenkus į plokščių kraštus ar į jų vidurį? Garso vibraciją būtina pasirinkti atsižvelgiant į kirtano, kurį dainuosite ir grosite, tipą. Vidutinio dydžio karatalai tinka beveik bet kokio tipo kirtanui. Dideli karatalai, naudojami kartu giedant, dažnai kirtono gale, siekiant pašlovinti Viešpatį Krišną. Šie karatalai dažniausiai naudojami už šventyklos ribų, po atviru dangumi. Vaikams nerekomenduojama groti dideliais karatalais, nes jiems reikia geros muzikos klausos, kad jie išgautų malonius garsus. Neteisingas grojimas gali sugadinti melodiją. Jei dideli karatalai sukelia didelį ir garsų garsą, tai maži yra malonesni ir švelnesni. Abiejų garsas neturėtų būti maišomas, nes kartu jie nėra derinami. Pabandykite išleisti gerą garsą, atlikėjo ausys tai įvertins. Kitiems taip pat bus malonu klausytis gražios melodijos. Reikėtų vengti grubių garsų.

Jei trenksite karatalą centre, pasigirs labai aštrus garsas. Jei pataikai į kraštą, tai  bus švenlus garsas. Jei trenksite į karatalo kampą, tada, tarsi skaidrus. Taigi, smogdami skirtingoms karatalų dalims, jie gauna skirtingus garsus.

Video pamokos

Pirma pamoka: nuo ko pradėti

Kaip paimti į rankas ir paprasčiausias ritmas.

Antra pamoka: pastovus ritmas

Kaip išmokti palaikyti pastovų ir teisingą ritmą.

Trečia pamoka: greitas ritmas

Kaip išmokti groti greitą ritmą kirtano metu.

Ketvirta pamoka: tehai, perėjimas

Mantros ar posmo gale dažniausiai su karatalais sugrojamas specialus pagražinimas, kuris vadinasi Tehai. Tai yra specialus perėjimas, kuris gali būti įvairių ilgių. Šioje pamokoje parodysiu patį trumpiausią ir paprasčiausią perėjimą. Paprasti perejimai susideda iš mantros, kuri sugrojama 3 kartus. Šios pamokos mantra: ti ni ti ni ta / ti ni ti ni ta / ti ni ti ni ta

Naudingos nuorodos:

MikeyJay108 Karatal courses