Bhakti muzika

Garso galia yra gili, apčiuopiama ir vis dėlto mistiška. Senovės indų tekstai įpareigoja iššaukti mūsų amžinai palaimingą dvasinę sąmonę šiuolaikiniame amžiuje garso vibracijų pagalba. Kirtanai (paprastai vadinami mantrų meditacija arba šventomis giesmėmis), senovės vedimo ir atkartojimo praktika, kilusi iš Indijos pamaldumo tradicijų, sukasi dideliuose žmonių susibūrimuose ir ritmingai giedant mantras ar poetinius Dievo vardus. Mantras lydi tokie instrumentai kaip harmonija, mrdanga būgnas, tablai ir kartalai rankiniai cimbolai. (Karatalų pamokos čia)

Kirtanas arba Mantros muzika gali atverti mūsų širdis ir vėl prijungti prie natūralios meilės ir džiaugsmo būsenos, suteikdama mums meditacijos nuotaiką. Savo nuoširdžia išraiška kirtanas gali sukelti gilias meditacijos ir palaimos būsenas.

prabhupada bhaktimuzika

Srila Prabhupada

1966 m. Šrila Prabhupada pradėjo giedoti Hare Krišnos mahamantrą po medžiu Niujorko Tompkinso aikštės parke, taip pradėdamas Viešpaties Čaitanjos Mahaprabhu Sankirtan judėjimą vakaruose.
Jis buvo Gaudiya Vaishnava dvasinis mokytojas ir Tarptautinės Krišnos sąmonės bendrijos, paprastai žinomos kaip „Hare Krišnos judėjimas“, įkūrėjas Acharya. Didžiausias jo indėlis – knygos. Per paskutinius dvidešimt savo gyvenimo metų Šrila Prabhupada išvertė daugiau nei šešiasdešimt klasikinių Vedų šventraščių tomų (tokių kaip Bhagavad Gita ir Šrimad Bhagavatam) į anglų kalbą.
Už autoritetą, gilumą ir aiškumą jo knygos sulaukė pagyrų iš kolegijų ir universitetų, tokių kaip Harvardas, Oksfordas, Kornelis, Kolumbija, Sirakūzai, Oberlinas ir Edinburgas, profesoriai. 2014 m. vasario mėn. ISKCON naujienų agentūra pranešė, kad nuo 1965 m. buvo išplatinta daugiau nei pusė milijardo knygų, kurių autorius yra Srila Prabhupada.
Šį pasaulį jis paliko 1977 m. lapkričio 14 d. Šri Vrindavano Damoje.

Aindra Dasa

Prisijungė prie ISKCON 1973 m., patrauktas kirtanų. Vėliau jis persikėlė į šventą Vrindavano kaimą Indijoje, kur 1986 m. atgaivino 24 valandų kirtano programą, kuri nuo tada nepertraukiamai gieda Dievo vardus. Aindra taip pat sukūrė septynis „Kirtan“ albumus, kurie išgarsėjo sielos kupinomis dainomis.

Agnidev Dasa

Būdamas Šrilos Prabhupados mokiniu, jo Vedų filosofijos studijos paskatino atrasti bengališką atsidavimo muziką ir 1972 m. Niujorko gatvėse jis pradėjo atlikti Kirtaną. Vėliau jis gastroliavo Pietų Azijos kultūros parodoje, demonstruodamas Kirtano meną universitetų miesteliuose visoje JAV. Šiandien jis ir toliau rengia Kirtaną įvairiose vietose.<

Sankaršan Das Adhikari

Anksčiau buvo populiarus dainininkas ir dainų autorius, kilęs iš septintojo dešimtmečio pradžios prieškultūrinės eros. Savo muzika jis troško sukelti dvasinę revoliuciją, kuri atneštų visam pasauliui tobulą taiką ir laimę. Siekdamas šio troškimo ir savo paties dvasinio tobulumo, jis išgyveno gilios maldos, sielos ieškojimų ir tyrinėjimų laikotarpį, kuris galiausiai atvedė jį prie vieno didžiausių istorijos dvasinių mokytojų, Jo dieviškosios malonės AC Bhaktivedanta Swami Prabhupados pėdų. Tarptautinės Krišnos sąmonės draugijos įkūrėjas Acharya (tas pats dvasinis mokytojas, įkvėpęs George’ą Harrisoną parašyti savo didžiulį hitą „My Sweet Lord“.), kuris palaimino jį tobulu Absoliučios Tiesos žinojimu ir formule, kaip sėkmingai atnešti tobulą taiką. ir laimės visiems pasaulio gyventojams.